EKOLRED - GRUPA LEXI-BUD
kontakt

Kalkulator. Wycena fotowoltaiki.

Wypełnij formularz i otrzymaj darmową wycenę w 5 minut.
Wypełnij formularz i otrzymaj darmową wycenę już dziś! Nasz zespół specjalistów dokładnie przeanalizuje Twoje potrzeby i zaproponuje najlepsze rozwiązania. Co więcej, jako klient naszej firmy będziesz miał dostęp do specjalnych ofert i rabatów. Może w trakcie chciałbyś poradzić specjalisty ? Zadzwoń - chętnie porozmawiamy i pomożemy.
Formularz wyceny

Potrzebujesz pomocy z wypełnieniem formularza?

Zostaw do siebie kontakt i porozmawiajmy!

Formularz - zamów kontakt

Kalkulator fotowoltaiki

Energia generowana z paneli słonecznych cieszy się popularnością ze względu na prostotę montażu i wydajność. Ile można oszczędzić, ile wynosi koszt budowy i jak obliczyć cenę instalacji paneli słonecznych? Wszystkiego dowiesz się online. Przygotowany przez nas kalkulator fotowoltaiki pozwoli przygotować wycenę systemu niezależnie od jego liczby kW. Pomoże też zorientować się w opłacalności inwestycji w OZE. Zobacz, jakie to proste! Wystarczy podać kilka podstawowych informacji, by podejrzeć cennik usługi.

Od czego zależy koszt wybudowania fotowoltaiki?

Na to wpływ ma kilka czynników. Najważniejszym z nich jest rozległość systemu. Kalkulator fotowoltaiki online bierze więc pod uwagę średnie zużycie prądu oraz zapotrzebowanie na moc, czyli kW. Na tej podstawie określa się ostateczną cenę wszystkich modułów słonecznych.

Oprócz tego liczy się jeszcze sposób montażu. W związku z tym wycena będzie się różnić w zależności od rodzaju konstrukcji dachu. Dla przykładu opłacalność wybudowania paneli na pokryciu płaskim z papą nie jest taka sama, jak w przypadku blachy trapezowej, ponieważ potrzebują one innych systemów mocowań. W obu jednak sytuacjach koszt budowy będzie niewielki i powstanie tani dom, który ma znacznie mniejsze rachunki za prąd.

Ostatnim czynnikiem jest model modułów PV. Producenci różnią się między sobą zarówno wydajnością produktów, jak i cenami, a w konsekwencji opłacalnością. Nasz kalkulator kW fotowoltaiki uwzględnia również to w swoich obliczeniach kosztu online.
Czytaj więcej

O ile zmniejszy się cena prądu za kW?

Nie da się wskazać wartości bez konkretnego przykładu. Właśnie dlatego kalkulator opłacalności fotowoltaiki jest tak przydatny. Warto jednak wiedzieć, że według różnych szacunków elektryczność zmniejsza cenę rachunków nawet o 90% przy instalacji o odpowiednio dużej liczbie kW. Wycena oszczędności, jaką daje tania energia słoneczna, odbywa się jednak na podstawie wybranych rozwiązań, które proponują specjaliści.

Co trzeba podać kalkulatorowi do wyceny?

Wypełnienie formularza jest bardzo proste. Wystarczy podać kalkulatorowi online kilka niezbędnych danych, aby wycena fotowoltaiki pokazała ostateczny koszt budowy systemu. Wśród nich znajduje się:

  • rodzaj konstrukcji dachu,
  • zapotrzebowanie na moc w kW lub średnie zużycie prądu,
  • dodatkowe uwagi (np. wybrana marka modułów PV).

Obliczona na tej podstawie cena instalacji zostanie wysłana na podane dane kontaktowe.

Oprócz tego możesz zaznaczyć, dla kogo będzie przeznaczona instalacja. Wycena dla rolnika czy odbiorcy indywidualnego może się różnić ze względu na różnego rodzaju dopłaty. Fotowoltaika ma swój koszt, ale ze względu na uzyskany dzięki niej tani prąd czas zwrotu poniesionej inwestycji szacuje się na zaledwie kilka lat. Więcej informacji na temat opłacalności znajdziesz online na naszej stronie internetowej lub podczas rozmowy z przedstawicielami Ekolred.

Jak sfinansować fotowoltaikę, gdy cena jest zbyt wysoka?

Jeśli zaznaczysz w formularzu, że potrzebujesz doradztwa w zakresie finansowania, nasz specjalista skontaktuje się z Tobą online lub telefonicznie. Wyjaśni, jak powstaje fotowoltaika, jaka jest jej cena i skąd wziąć na nią pieniądze. Możliwości jest naprawdę wiele, ponieważ istnieją różne formy dopłat oraz ulg, które zwiększają opłacalność systemów. Dla przykładu podmioty o instalacji do 50 kW stają się prosumentami, co niesie ze sobą mniejszy koszt konsumowania energii elektrycznej. Ponadto przy użyciu kalkulatora specjalista może wskazać najkorzystniejsze źródła finansowania i wyceny budowy.

Pomoc specjalistów w zakresie wyceny

Wypełnienie formularza jest najlepszym sposobem na uzyskanie konkretnych informacji. Jeśli jednak masz jakieś wątpliwości albo chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat kalkulatora fotowoltaiki, to skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z naszymi specjalistami. Odpowiedzą na każde pytanie dotyczące instalacji i jej wyceny, cen poszczególnych producentów PV, opłacalności paneli słonecznych czy kosztów montażu. Podzielą się też szczegółami współpracy z Ekolred w zakresie budowy systemu o określonej liczbie kW. Większość spraw sfinalizujesz więc online, do czego serdecznie zachęcamy.

cross-circle